No 2025. gada 16. līdz 19. jūnijam Upsalā, Zviedrijā, notika Eiropas ētikas un integritātes konference (ECEIA) 2025. Pasākumu rīkoja Upsalas Universitātes Pētniecības ētikas un bioētikas centrs sadarbībā ar Eiropas Akadēmiskās Integritātes tīklu (ENAI) un konferenci apmeklēja Latvijas datu kuratoru tīkla pārstāve Elza Vecpuise.   
Konferences galvenās tēmas bija aktuālas mūsdienu akadēmiskajai videi: mākslīgā intelekta (MI) ētiskā izmantošana izglītībā un pētniecībā, publikāciju ētika, pētniecības drošība un ļaunprātīgas rīcības industrializācija (piemēram, eseju un publikāciju ražotnes). Tika aplūkoti jautājumi par politikas izstrādi, kā arī vienlīdzība un daudzveidība akadēmiskajā vidē. 
Konference sniedza vērtīgas atziņas par MI atbildīgu ieviešanu pētniecībā un datu pārvaldībā, uzsverot nepieciešamību izstrādāt skaidras vadlīnijas un politikas par MI ētiskas izmantošanas integrāciju izglītības un pētniecības praksē, lai nodrošinātu atbildīgu un caurskatāmu MI rīku lietošanu.  
Tika uzsvērta arī metadatu kritiskā loma akadēmiskās informācijas uzticamības un integritātes nodrošināšanā. Metadati, tostarp pastāvīgie identifikatori (DOI) dažādiem pētniecības rezultātiem, piemēram, datu kopām un publikācijām, kalpo kā “uzticamības signāli”.  
Papildus individuālai rīcībai, konferencē tika analizēta neētiskas pētniecības prakses plašāka ietekme uz sabiedrību. Tas ietver kaitējumu neaizsargātām grupām un samazinātu sabiedrības uzticību, kas bieži vien rodas no kļūdainas pētījumu plānošanas vai pētniecības datu ļaunprātīgas izmantošanas/manipulācijas. Diskusijās tika uzsvērta nepieciešamība pēc politikas, kas ņem vērā pētniecības negatīvās sekas un veicina caurskatāmību pārkāpumu ziņošanā, nodrošinot, ka pētniecības dati ētiskā veidā kalpo sabiedrībai. 
ECEIA 2025 apliecināja kopīgo apņemšanos veicināt akadēmisko godīgumu un ētisku rīcību izglītībā un pētniecībā. Pētniecības vide kļūst arvien sarežģītāka un datos balstīta, un datu pārvaldnieku loma ētisko standartu nodrošināšanā ir svarīgāka nekā jebkad. Šī gada konference atgādināja, ka akadēmiskā godīguma ievērošana ir kopīga apņemšanās veidot atbildīgu zinātni, veicinot uzticamāku un caurspīdīgāku globālo pētniecības vidi.