2025. gada 28. maijā Rīgas Tehniskās universitātes telpās norisinājās projekta “Atbalsts atvērtās zinātnes ieviešanai praksē, kā arī izveidoti risinājumi zinātnes datu koplietošanai un dalībai ES atvērtajā zinātnes mākonī” izveidotā datu kuratoru tīkla atskaites sanāksme. Tajā pulcējās Augstākās izglītības un zinātnes IT koplietošanas pakalpojumu centra (VPC), Izglītības un zinātnes ministrijas, Centrālās statistikas pārvaldes un Viedās administrācijas un reģionālās attīstības ministrijas, kā arī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes, Latvijas Universitātes un Rīgas Stradiņa universitātes pārstāvji.
Sanāksmi atklāja RTU Zinātņu prorektore Maira Indrikova, uzsverot projekta nozīmi Latvijas pētniecības infrastruktūras attīstībā un atvērtās zinātnes principu ieviešanā. Turpinājumā VPC projekta direktors Kaspars Bērziņš iepazīstināja klātesošos ar datu kuratoru tīkla projekta sākotnēji izvirzītajiem mērķiem, līdzšinējām sasniegumiem un nākamā, projekta noslēdzošā gada prioritātēm. Pārskatus par paveikto darbu un tuvākajiem plāniem sniedza arī katras tīklā pārstāvētās universitātes datu kuratoru komandu koordinatori. 
Projekta galvenie mērķi līdz šim ir bijuši radīt funkcionējošu pētniecības datu pārvaldības sistēmu, izveidojot kvalificētu datu kuratoru tīklu, kas sniegtu tiešu atbalstu pētniekiem dažādos pētniecības datu pārvaldības posmos, kā arī ieviest tehniskos risinājumus un vadlīnijas ērtai, kvalitatīvai un atvērtās zinātnes principiem atbilstošai pētniecības datu pārvaldīšanai. Šobrīd datu kuratoru tīklā darbojas vairāk nekā 20 speciālistu, kuri sniedz pakalpojumus aptuveni 60% pētniecības un akadēmiskā personāla. Tāpat izveidots Latvijas pētniecības datu repozitorijs DataverseLV un izstrādāts Pētniecības datu pārvaldības ceļvedis. 
Par svarīgākajām prioritātēm projekta turpmākajā darbībā tika izvirzītas sensitīvo datu apstrāde un juridisko prasību ievērošana, IKT risinājumu attīstība, informatīvie pasākumi un izglītošana, kā arī atbalsts studentiem pētniecības datu pārvaldības jautājumos. Tāpat plānots iegūt CoreTrustSeal starptautisko sertifikāciju DataverseLV repozitorijam, piedalīties Skills4EOSC kompetenču centra tīklā un turpināt veicināt Eiropas Atvērtās zinātnes mākoņa (EOSC) un mākslīgā intelekta, mašīnmācīšanās risinājumu integrāciju. 
Nākamā datu kuratoru tīkla atskaites sanāksme plānota šāgada septembra beigās. Turpmākās projekta aktivitātes iespējams skatīt tīkla notikumu kalendārā.