2024. gada 27. septembrī Rīgas Stradiņa universitātes Anatomijas muzejā norisinājās projekta  “Atbalsts atvērtās zinātnes ieviešanai praksē, kā arī izveidoti risinājumi zinātnes datu koplietošanai un dalībai ES atvērtajā zinātnes mākonī” atklāšanas sanāksme. Tajā tika atzīmēta Latvijas pētniecības datu kuratoru tīkla izveide, pulcējot pārstāvjus no četrām Latvijas universitātēm – Rīgas Stradiņa universitātes (RSU), Latvijas Universitātes (LU), Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes (LBTU) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) -, kā arī Augstākās izglītības un zinātnes IT koplietošanas pakalpojumu centra (VPC).
Pasākumu atklāja RSU zinātņu prorektore Agrita Kiopa un VPC direktors Jānis Grēviņš, uzsverot datu kuratoru tīkla nozīmi atvērtās zinātnes principu ieviešanā un Latvijas pētniecības attīstībā. Starptautisko perspektīvu sniedza Mišela van den Berka (Michelle van den Berk) no Nīderlandes Nacionālā pētniecības datu ekspertīzes centra DANS, akcentējot FAIR (Findable, Accessible, Interoperable, Reusable) principu ieviešanas nozīmi pētniecībā. 
RSU asociētais profesors un pētnieks Serhio Urive (Sergio Uribe) dalījās savā pieredzē, uzsverot datu pārvaldības nozīmi pētniecības kvalitātes uzlabošanā un karjeras izaugsmē. Savukārt VPC datu kuratore Daina Kosīte iepazīstināja ar atbalstu, ko, studējot doktorantūrā Erasmus MC medicīnas centrā Nīderlandē, viņa saņēma no datu kuratoriem dažādos pētniecības posmos.  
Latvijas datu kuratoru tīkla mērķis ir veicināt sadarbību un zināšanu apmaiņu pētniecības datu pārvaldībā un atvērtajā zinātnē. Tīkla izveide ir nozīmīgs solis ceļā uz efektīvāku un ilgtspējīgāku pētniecības datu pārvaldību Latvijā, nodrošinot pētniekiem atbalstu visos pētniecības datu dzīves cikla posmos. 
Atklāšanas pasākuma brīdī darbu tīklā uzsākuši 23 datu kuratori, taču kopš tā izveides komanda ir papildinājusies, paplašinot gan institucionālo pārstāvniecību, gan profesionālās kompetences. 
Projekts “Atbalsts atvērtās zinātnes ieviešanai praksē, kā arī izveidoti risinājumi zinātnes datu koplietošanai un dalībai ES atvērtajā zinātnes mākonī” (Nr. 2.1.3.1.i.0/2/23/I/CFLA/002) tiek īstenots ar Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda atbalstu. Tā kopējais finansējums ir 3 575 279,40 EUR, no kura Atveseļošanas fonda finansējums ir 3 444 000,00 EUR un valsts budžeta finansējums 131 279,30 EUR.